Dom Pielgrzyma

im. Jana Pawła II

Dom Pielgrzyma znajduje się na osiedlu Bielany w Toruniu. W sąsiedztwie Domu znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Uniwersysteckie Centrum Sportowe oraz duże obszary zielone Parku Bielańskiego. Obiekt może przyjąć ok. 140 osób, zarówno pielgrzymów przybywających indywidualnie, jak i grupy zorganizowane. Dom Pielgrzyma to świetne miejsce do przeżywania rekolekcji lub dni skupienia, a także zatrzymania się w celach turystycznych. Do dyspozycji gości pozostaje bar Bistro, jadalania oraz sala dla grup, a także plac zabaw dla dzieci. 

regulamin obiektu
Kaplica Domu Pielgrzyma

W naszym Domu znajduje się kaplica z Najświętszym Sakramentem. Jest ona do dyspozycji gości Domu Pielgrzyma oraz grup zorganizowanych przeżywających rekolekcje lub dni skupienia. Kaplica jest w pełni ​wyposażona i dostępna 24h na dobę.

Sanktuarium Matki Boże​j Nieustającej Pomocy

D​om Pielgrzyma w Toruniu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to główne sanktuarium Diecezji Toruńskiej. Istnieje możliwość zwiedzania sanktuarium z przewodnikiem, po uprzednim zgłoszeniu tego w recepcji domu. Przewodnik sanktuaryjny przedstawi zarys historii tego miejsca i wprowadzi w tajemnice głębokiej teologii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

Z Sanktuarium w poniedziałki, środy i piątki, o godzienie 7:00 nadawana jest Msza Święta za pośrednictwem Radia Maryja. W środy o godzinie 8:00 i 18:00 odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a codziennie od rana do ostatniej mszy o godzinie 18:00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

Więcej o Sanktuarium, a także godziny Mszy św. na stronie Parafii.

strona parafii